Про парк

Казковим куточком у серці України називають Кропивницький Дендропарк. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів з усієї країни та закордону, аби помилуватися «українською Голландією». Адже з початку квітня алеї парку вкриваються килимом з тюльпанів, гіацинтів, нарцисів та мускарів, цибулини яких привезені безпосередньо з Голландії. Різноманітність видів та сортів, висаджених в унікальні ландшафтні композиції не залишать байдужими навіть самих витончених поціновувачів прекрасного. А для шанувальників активного відпочинку в парку представлена величезна кількість атракціонів, які запрошують гостей у яскраву подорож до світу розваг.

Свій початок Дендропарк бере у 1958 році , коли на окраїні тоді ще Кіровограда був створений живописний острів, який став легенями міста, окрасою та популярним місцем відпочинку кіровоградців. Тут було висаджено більш ніж 50 видів різноманітних дерев та кущів. А у 1972 році Дендропарк було віднесено до категорії парків – пам’яток. На його території була створена невелика зона з атракціонами для розваг і відпочинку населення. На момент відкриття в парку було 7 атракціонів.

У 2000-му році керівництвом Корпорація «ХХІ століття» було прийнято рішення взяти під свою опіку кіровоградський Дендропарк, що знаходився у дуже занедбаному стані.

У той час на його території знаходилося лише три несправні атракціони, які збиралися зрізати на металобрухт. Пізніше, ліцензованими фірмами було відремонтовано непрацюючі атракціони та закуплено нові, італійські. На той момент КП «Парк культури та відпочинку ім. 50-річчя Жовтня» мав мільйонні борги, які з роками було погашено коштами виключно корпорації «ХХІ Століття», адже з 2000 року на благоустрій парку з бюджету міста не було виділено жодної копійки.

На сьогоднішній день Кропивницький Дендропарк – це паркова зона, що розміщена на 45 гектарах, 33 з яких займають зелені насадження і ландшафтні куточки, а на 12-ти – знаходяться розважальні заклади та понад 40 атракціонів.

Високі стандарти обслуговування, різноманітність у виборі атракціонів, зручне розташування та розміщення у найкращій зеленій зоні міста приваблює не тільки мешканців Кіровограду, а й іногородніх гостей та іноземців.

Кіровоградський Дендропарк, що знаходиться в оренді у Корпорації «ХХІ століття» кілька років поспіль визнається асоціацією парків України найкращим парком атракціонів. А у 2011 році став лауреатом конкурсу 100 кращих товарів України.

Сьогодні Кропивницький Дендропарк працює за наступними напрямками:

 1. Діяльність атракціонів. У Дендропарку представлені понад 40 атракціонів на будь-який смак: дитячі, сімейні, екстремальні. Всі атракціони відповідають світовим стандартам індустрії і розваг і проходять державну сертифікацію. Корпорація «ХХІ століття» приділяє велику увагу їх якості і безпеці, віддаючи перевагу найвідомішим і надійним фірмам-виробникам. В основному у парку представлені атракціони італійського та вітчизняного виробництва, які відповідають світовим стандартам індустрії розваг. Яскраві, оснащені світловими та звуковими ефектами, вони приваблюють гостей різних вікових категорій.
 2. Тюльпани. Зелена зона. Особлива увага керівництвом Дендропарку приділяється зеленій зоні. Окрім традиційної природної чистки дерев та кущів, щороку створюються нові ландшафтні композиції, висаджуються ексклюзивні дерева, кущі, трави та квіти, привезені з різних куточків нашої планети. Особливою родзинкою парку, що, власне, і зробила його відомим на всю країну є щорічне висадження неймовірної краси тюльпанів. Починалася така традиція з висадження 150 тисяч цибулин тюльпанів, спеціально завезених з Голландії. Кожного року число висаджених цибулин та нових сортів тюльпанів збільшується. А дизайн неймовірний квіткових композицій, що дивують своєю оригінальністю щовесни, не залишає байдужими навіть самих вишуканих поціновувачів мистецтва.
 3. Весняний пленер. Аби зберегти красу голландських квітів, починаючи з 2009 року щовесни керівництвом Дендропарку проводиться мистецька акція «Весняний пленер», коли найкращі художники відображають на своїх полотнах красу весняного парку. У 2016 році пленер вийшов на всеукраїнський рівень. З 2017 року конкурс проходить під патронатом Міністерства культури України.
 4. Екскурсійні програми. Досвідченими гідами для кіровоградців та гостей міста проводяться екскурсії парком, під час яких гості дізнаються історії та легенди про кожен куточок парку
 5. Зоомістечко. Неймовірне різноманіття фауни: фазани, павичі, страуси та багато інших видів тварин – справжня радість для малечі.
 6. Всеукраїнські фестивалі та виставки. Протягом сезону у парку відбуваються відомі на всю країну фестивалі, такі як «Об’єднаємо дітей мистецтвом», «Серце до серця» та інші.
 7. Розважальні заходи. Кожної п’ятниці, суботи та неділі – видовищні заходи від Дендропарку. Концерти акустичної музики, молодіжні дискотеки, дитячі анімаційні програми з веселими клоунами та аніматорами, пригодницькі квести, цікаві конкурси, безліч призів та подарунків.
 8. Дитячі майстер-класи. Особлива увага приділяється маленьким відвідувачам. Щодня (двічі на день) у Творчій майстерні Дендропарку проходять майстер-класи для малечі, де діти під керівництвом найдосвідченіших педагогів навчаються різних видів рукоділля та граються.
 9. Кінотеатр просто неба. 2010 року у центрі Дендропарку відкрився літній кінотеатр, де гості на найбільшому в місті екрані можуть подивитися футбольні матчі та кращі фільми світового кінематографу.
 10. Ретродискотека. З 2000 року тричі на тиждень проводяться ретродискотеки, де відпочивають та святкують події учасники клубу – близько 700 пенсіонерів Кіровограда.
 11. Спортивна зона. На спеціально обладнаній спортивній зоні гостей чекає ціла низка ігор та розваг: літні футбольне та волейбольне поля, настільний теніс, настільний футбол, гігантські шахи, аерохокей, а найголовніше – це позитивні емоції, гарний настрій та активний відпочинок. Починаючи з 2011 року щоліта проводяться чемпіонати з пляжного футболу, а з 2013 – і з пляжного волейболу. Юнаки та дівчата, яким влітку важко знайти собі заняття, адже всі школи і гуртки ідуть на канікули, активно приймають участь у чемпіонатах, а на закритті отримують цінні призи та нагороди.
 12. Благодійні програми, розроблені керівництвом Корпорації «ХХІ століття» роблять можливим відпочинок у дендропарку для дітей-сиріт та малозабезпечених сімей.